Noel Ağacı Noel Kutlamaları İçin Esas Süs

Noel ağacı Noel önemli süslerin kutlanması ile tutarlı, aynı zamanda Noel kutlamanın bir parçasıdır. Evde Noel ağacı yoksa, kutlama atmosferi büyük ölçüde azalacaktır.

24 Aralık'a Noel Arifesi deniyor, aile birleşimi, birlikte Noel yemeği, her hediye anı. Noel ağacı festivaller için bir zorunluluktur. Genellikle küçük köknar ağaçları veya çam ağaçları ile kaplıdır ve dallar süs eşyaları, hediyeler ve fenerler ile kaplıdır. Noel Ağacı Ağacın üstünde, doğudaki üç kralın Bethlehem'e nasıl gideceğini göstermek için parlak bir yıldız var. Efsaneye göre, Alman dini reformcu Martin Luther, dünyanın ilk Noel ağacını süsledi; böylece tüm insanlar Gelecek gece dağların güzelliğini yanıp sönen Noel gecelerinin tadını çıkarın.

Noel ağacı Noel önemli süslerin kutlanması ile tutarlı, aynı zamanda Noel kutlamanın bir parçasıdır. Evde Noel ağacı yoksa, Noel Ağacı bayram atmosferini büyük ölçüde azaltacaktır. Hepimiz biliyoruz ve Noel ağacı biliyorum, ancak Noel ağacının kaynağı için, ne kadarını bildiğiniz Noel ağacının anlamı? İşte, Xiaobian Noel ağacının kökeni hakkında size bilgi veriyor!

İlk olarak, Noel ağacının kaynağı (1): Noel ağacının efsanesi

Modern Noel ağaçları, Almanya'da doğdu ve daha sonra dünyanın en ünlü geleneğinden biri olan Noel kutlamaları olarak popülerleşti. Noel ağacının ilk kez eski Roma'da Aralık ayının ortalarında, 8. yüzyılda Alman misyoner Nicholas'ın bebeğe dikey diken ağaca sahip olduğu söylenir. Ardından Almanlar, 24 Aralık'ı Adem ve Havva festivali olarak aldılar ve Eden Bahçesi'ni, Noel Ağacı'nı sembolize eden ve bahçeyi sembolize eden kutsal ekmek adına çerezleri asan "bahçe bahçesine" koydular. mum ve top, Mesih'i simgeliyor. Dini reformcu Martin Luther, 16. yüzyılda evinde mumlar ve toplar içeren bir Noel ağacı barındıracak şekilde tasarlanmış bir yıldızlı gece için bir Noel gecesi tasarladı.

İkincisi, Noel ağacının kaynağı (2): Noel ağacının efsanesi

Noel ağacının kökeni için Batı da başka bir deyişle: Noel Gününde iyi bir çiftçi var, sıcaktan yoldan çıkmış bir çocuğu ağırladı, ayrılıp, çocuğun katlandığı bir şube katlandı, dallar büyüyor Ağaç, çocuk işaret etti. çiftçilere ağaca şöyle dedi: "Bugün her yıl, Noel Ağacı ağaçlar hediyeler ve topları ile kaplıdır sizin iyilik ödemek." Çocuk ayrıldıktan sonra çiftçi, ağaç dallarının küçük bir ağaca dönüştüğünü keşfetti; orijinal resepsiyonun Tanrının elçisi olduğunu anladı. Yani, Noel Ağacı bugün insanlar, Noel ağacı her zaman küçük bir hediye ve topu asılı bakın

Üçüncüsü, Noel ağacının kaynağı (3): Noel ağacının efsanesi

Noel özel kayıtlarına göre, ilk Noel ağacı kentin beyaz yanındaki küçük bir palmiyedir. İsa'nın doğumunun ilk gecesinde, Meryem Ana ve Aziz Joseph soğuk şehre çok yorgun gittiler ve Virgin bir süredir ağacın altına düştü, küçük palmiye ağacı, Bak, Noel ağacı şubelerini genişleterek Meryem Ana, soğuk rüzgarın üflenmesine direnecek. Gece yarısı İsa Mesih doğdu. Bu sırada, gökyüzü, özellikle parlak palavra ağacının başını vuran, harika bir ışık veren, özellikle parlak yıldızlar çıkardı; güzel bir diyaframın içine çevrildi. O zamandan beri, Noel'deki küçük kahverengi ağaç, görkemli bir konumda bulundu.

Dördüncüsü, Noel ağacının kaynağı (4): Noel ağacının efsanesi

Efsane, Almanyada yaşayan, Alsace dağında yaşayan Fulu Öldürücü Gizli Aziz adlı bir adam var, o çok çocuk sever. Bir yıl Noel, yakındaki çocukların birlikte mutlu bir şekilde oynayabileceğini umuyordu, ancak fakirdi ve çocukların en sevdikleri oyuncakları ve şekerleri alacak paralar yoktu, bu yüzden onun için zorlanıyordu. Bu durumuda

Bir sabah, Fulle Lentin ormanda yürürken bir anda küçük bir sedir gördü ve ağaçlar karla kaplandı ve birçok küçük buz barosu güneşin üzerine asıldı ve güneş parlıyordu ve parlıyordu. Ağacı geri getirdi ve havzaya döktürdü. Ve ormanda bazı vahşi meyve toplayın ve sonra un, dalların üstünde asılı olan bazı çapraz veya yıldız şeklindeki kek yaptı. Ve şubelere giren bazı küçük mumlar ile, Noel Ağacı ağaç göz kamaştırıcı, çok güzel giyindi. Noel arifesinde Fulle Lenting, çocukları duydu, çocuğunu duydu, kulübesine gitti, ağacın çevresindeki herkesi, Noel şarkılarını dans ederek dans etti ve sonra da Fulu çocuğa kek yağdı. Yemek yerken herkesin mutlu bir Noel geçirmesine izin verdik. Daha sonra bu özel dolaşım yapılır.

1837'de Fransa Dükü'yle evlenen Alman Prens Helen, Noel ağacı da Paris'e yayıldı. Victoria'nın kocası olan 1841'de bir Noel ağacı koydu, Noel Ağacı Windsor Sarayı'nın önüne yerleştirildi. Bu özel, kraliyet ailesinden soylulara yayılmış ve sonra halka popüler olmuştur.

Noel ağacı (Christmastree) mum ve süsler, ağaç veya yabancı çam ağacına, güzel duruşuyla, Noel'de vazgeçilmez bir dekorasyon haline gelir. Noel ağacı çeşitleri, doğal çam ve selvi ağaçları var, yapay Noel ağacı ve beyaz Noel ağacı var. Noel Ağacı Her yılbaşı ağacı süs eşyaları ile kaplıdır, ancak her ağacın tepesinde yıldızı takip etmek ve İsa'yı bulmak için üç kardeşin sembolü olan büyük bir yıldızı olmalıdır ve ailenin ailesi yalnızca bu umudunu koyabilir asılı duruyor