Noel ağacı hayat kurtarma sembolize ediyor.

Noel ağaçları bir Noel Kutlamaları en ünlü gelenekleri vardır. Genellikle insanların bir ev içine veya açık havada Noel'de bir çam ağacı gibi bir evergreen koymak ve Noel ışıkları ve renkli süslemeleri ile süsleyin. Ve bir melek ya da bir yıldız ağacın üstüne koy. Bir yaprak dökmeyen ağaç mum ve dekorasyonlar, Noel kutlamaların bir parçası olarak süslenmiş. Almanya kökenli modern Noel ağacı. Almanlar bir çam ağacı (Eden ağaç) evde 24 Aralık her yıl, Adem ve Havva, süslemeleri ve üstte, Noel ağacı Kutsal ekmek (Hıristiyan kefaret işareti) simgeleyen krep asmak. Modern zamanlarda, genellikle İsa'nın mum bir sembolü ile eşlik Kutsal ekmek yerine çeşitli çerezlerin kullanımı. Ayrıca, iç de bir Noel kule ile donatılmış, İsa, Noel ağacı kule herdem yeşil bitki örtüsü, mumlar ve bir yıldız ile dekore edilmiş heykeli yerleştirilmiş birçok küçük raflar ile ahşap bir üçgen yapı. 16. yüzyılda, Noel ağaçları Noel Kulesi ve Garden of Eden birleştirildi.

18. yüzyılda bu özel Alman Lutheran Kilisesi inananlar arasında popüler oldu ama ülke köklü bir Alman geleneğine popüler oldu 19. yüzyıla kadar değildi. 19. yüzyıl başında Noel ağacı İngiltere'ye yaymak ve Kraliçe Victoria ve Alman Prens Albert kocası orta 19. yüzyılda popüler. Victoria Noel ağaçları mumlar, Noel ağacı şeker ve çeşitli hamur işleri, dekore edilmiştir ve dalları ile şeritler ve kağıt zincirleri üzerinde asılı. 17. yy da olduğu kadar erken Noel ağacı ve 19. yüzyılda popüler Kuzey Amerika için Alman göçmenler tarafından getirildi. Avusturya, İsviçre, Polonya ve Hollanda da oldukça popülerdir. Çin ve Japonya, Noel ağacı 19 ve 20. yüzyıl Amerikan misyonerleri tarafından tanıtıldı, renkli çiçeklerle süslenen Noel ağacı.

Noel ağacı geçmiş

Noel, pagan gümrükte kökenli gibi Noel ağaçları da uzak bir geçmişi var ve kışın pek çok kültürde ortak bir fenomen haline. Noel ağaçları genellikle Noel ağaçları yorumlanır. Antik pagan iddiaları Hıristiyanlık, Noel ağacı korunduğu görülmüştür ve hayatın canlanma kutlama yaprak dökmeyen ağaçları sembolize.

Hindistan'ın Yunan şarap tanrısı ve erkek üreme, Dionysos efsane muzaffer gösterilen Roma İmparatorluğu Dönemi, Antik Roma mozaik (bugünkü Tunus), (Dionysos, modern bilim düşünmek o reenkarnasyon tanrısı) kozalaklı ağaç dalı tutan. Hıristiyan süreci aynı zamanda çapraz ağaç İsa nın işkence işkence aleti olduğu eski İngilizce şiir (kilise Dream), rüyada onaylanabilir. Noel ağacı şiiri de iyi ve kötü ağaçlar Genesis kaydedilen tanımlaması değinir.

Modern gümrük doğrudan pagan gümrük ispat edemez. En erken belgeleri geri 16. yüzyılda Almanya'ya izlenebilir; Ingeborg Weber-keller, Marburg, Avrupa antropoloji profesörü 1570 Bremen Endüstrisi Derneği Yıllık broşür nasıl soğuk bir gömlek kullanılacağını tespit artı elma, fındık, tarihleri, Hindistan cevizi, Noel ağacı bisküvi ve kağıt çiçekler lonca dekore Çocuklar Noel için şeker toplamak Endüstrisi Derneği üyeleri zevk için ev sahipliği yapmaktadır. Basel, Noel ağacı nerede yapılmıştır bir terzi çırağı 1597 elma ve peynir city yakınındaki süslenmiş bir ağaç üzerinden başka bir başvurudur.

Noel ağacı süslemeleri dünyanın her yerinden benzer gibi görünmektedir. Kışın Noel olduğu için Noel ağacı yaprak dökmeyen ağaçlar kullanılır. Bu çoğunlukla bir dört ya da beş boylu küçük palmiye ağacı veya küçük çam, büyük bir saksı içinde ekili kapsamındaki renkli küçük mum ve ampulleri, Noel ağacı ve çeşitli süslemeler ve şeritler, yanı sıra çocuk oyuncak ve hediye ile onların aileler. Sonra dekorasyon, oturma odasının köşesinde koymak. Bir kilise, oditoryum veya halka açık bir yerde yerleştirilmiş olması durumunda, Noel ağacı nispeten uzun boylu, Noel ağacı ve ağacın altında hediye da yerleştirilebilir.

Noel gümrük kayıtlarına göre ilk Noel ağacı, beyaz soğuk şehir yol üzerinde bir küçük palmiye ağacıdır. İsa nın doğum ilk gece, beyaz-soğuk şehre girdiklerinde Meryem ve Aziz Joseph, çok yorgun olduğunu bakire o ağacın altında bir süre dinlendiriyordum ve tercih bir gibi küçük palmiye ağacı dalları gelişeceğini ve bakire bir soğuk verdi Rüzgar. Gece yarısı, Noel ağacı İsa Mesih'in dünyaya geldi. Şu anda, özellikle parlak yıldız, gökyüzünde belirdi harika bir ışık yayan küçük palmiye ağacı aklına güzel bir diyafram daire içine alınmış. O zamandan beri Noel, küçük palmiye ağaçlarında bir koltuk muhteşem konumunun kaplar. Ağaç Noel tüm dünyada popüler olmaya gelince, o sadece 19 var. Çağ, Garden of eden Almanya'nın popüler dini dramaları sonra bir adam, Adam Tanrı'nın yarattığını ve Tanrım, Eve ihanet bir palmiye ağacı ile oynamak "Hayat ağacı" "ya da" iyi ve kötü ağaç. "temsil eden apple ile kaplıdır Daha sonra "Hayat ağacı" sadık'ın içinde oyun ana sayfa, kurtarıcı gelişi simgeleyen taşındı. 15. yüzyılda tarafından bu sembolik geliştirme ile Noel ağacı süsleme haline gelmiştir bir özel.