Yaygın türü

İğne yapraklılar

Songbo açık tohumlular Coniferopsida Sonko (Pinaceae) ve taxodiaceae (Taxodiaceae), Servigiller (Servigiller) ve Araucaria ailesi (cinsdir) topluca sınıftır. Hangi Servigiller daha az üçgen kule benzeri, çok render en değil ağaç Noel ağacı kullanarak olarak vardı; Nanyang sedir bölüm (Yeni Zelanda ve Avustralya hariç, Güney yarımkürede bulunur) ağaçlar yerli Yu Güney yarımkürede, genellikle Güney yarımkürede sadece ile diğer alan çok için Noel ağacı olarak daha az için Noel ağacı kullanılan; Sonko ve sedir, zamanında çam bölüm bölüm tarafından türlerin sayısı vardır ama taxodiaceae daha 10 kat, çok kez bitki bölümünü çam Noel ağacı fazlaydı.


Pinaceae göknarı

Ağaçlar fazla 10 çeşit Pinaceae göknarı (Abies) sınırlayıcı olarak kullanılır Noel ağaçları herhangi bir diğer türler, çam ağacı, güzel nedeniyle, rengi ve kokusu hoş ve kurutma, almak kolay değil sonra kesip yaprak daha dünyanın en popüler Noel ağacı tür olma. GÖKNAR (Abies alba, olarak da bilinen KÖKNAR, gümüş FIR) en geleneksel Noel ağacı olarak kabul edilir.


AK

Ladin ve köknar ağaçları ile kule ve bar zor çıkar, Noel ağacının ana ağaç türlerinden biridir. Bunlar arasında Norveç Ladin (Picea abies), büyümek kolay düşük fiyat ve bu nedenle çok yaygın Noel ağacı türü.


Pinus

Çam üyesidir, İskoç çam, lycopodium, çam gibi ve bazı alanlarda bir Noel ağacı olarak seçilecektir. Firs ve Ladin, dozaj çok daha küçüktür.