Geçmiş

Geliştirme ve evrim

Noel ağacı ilk Roma Saturnalia Festivali Aralık ortası, Almanya misyonerler nigusi 8. yüzyılda El Nino için adanmış bir dikey ağaç çıktı olduğu söylenir. Daha sonra Alman Festivali 24 Aralık Adem ve Havva, garden of Eden evde sembolü olarak "cennet", stand için ağacı pasta, kurabiye, günah ve mumlar ve topu sembolü, İsa'nın bir sembolü. 16. yüzyıl reformcu tarafından Martin Luther, yıldızlı bir Noel arifesi elde etmek için tasarım düzeni evde bir top mumlar ve Noel ağaçları ile dolu.

Almanya derin köklü gelenekleri gibi 18. yüzyılda ülke Almanya Lutherciler popüler 19 yüzyılda popüler ve Almanya'da başlar.

19. yüzyıl, Birleşik Krallık Noel ağacına başlangıcı;

19. yüzyıl, Albert (Kraliçe Victoria'nın eşi, Almanya Prens) orta ve popularizing. Victoria Noel ağacı dekore mumlar, şeker ve süslü pasta, bir şerit ve kağıt zincirleri dallarında asılı.

17. yüzyıl Noel ağacı Almanya'dan göçmenler Kuzey Amerika'ya getiren 19. yüzyıl gibi erken ve çok popüler. İçinde Avusturya ve İsviçre ve Polonya ve Hollanda da oldukça popüler oldu.

Çin ve Japonya, 19 ve 20. yüzyıl Amerika Birleşik Devletleri misyonerler geçti, Noel ağacında birçok renkli kağıt çiçeklerle dekore edilmiştir.