Çam Ağacı Sonsuz Hayatın Semboludur

Çam sebeplerinden çam ağacı seçimi: Noel kışın olduğu için çam ağaçları daima yeşil ağaçlar tarafından kullanılır. Çam her zamanki gibi olduğu için, bu yaprak dökmeyen ağaç, Mesih'e inanan Hıristiyanların ebedi yaşamını sembolize eder.

Noel, çam ağacı sebeplerini süslemek için:

Noel geleneğinin kayıtlarına göre, ilk çam ağacı, şehrin beyaz yanındaki küçük bir palmiye ağacıdır. İsa'nın doğumunun ilk gecesinde, Meryem Ana ve Aziz Yusuf soğuk şehire gitti, çok yorgunlardı, ağacın bir süre ağacında kalan dinlenme, o küçük avuç içi ağacı, sanki beğenilenler gibi görünüyor, şubelerini açtılar. , Meryem Ana'ya üflenen soğuk rüzgara dayanmak için. Gece yarısı İsa Mesih doğdu. Bu sırada, gökyüzü harika bir ışık veren özellikle parlak yıldızlar ortaya çıktı, Çam Ağacı Noel ağacı doğrudan küçük avuç içi ağacının başını vurdu, güzel bir diyaframın içine çevrildi. O zamandan beri, Noel'deki küçük kahverengi ağaç, görkemli bir konuma geldi.

Ortaçağda, Almanya'da, Eden oyununda, Tanrı'nın yaratılmasından sonra, Adam Eve, "hayat ağacını" temsil eden elma palmiyesi ağaçlarıyla kaplı bir oyun olan "Tanrı'ya ihanet ediyor" ya da "İyi biliyorum" Ve kötülük ağacı ". Daha sonra, "yaşam ağacında" hayat mektubu eve taşındı, kurtarıcının gelişiminin sembolü. Bu sembolün gelişimi ile, on beşinci yüzyıla kadar, Çam Ağacı Ağacı süslü çam ağaçları, bir özel haline geldi.

Çam Ağacı Ağaçları cennetin krallığını işaret etti. Ağacın üst kısmında noktalı yıldızlar bilge adamı Bethlehem'in İsa arayışına yönlendiren özel yıldızı temsil eder. Yıldızların ışığı, Rab İsa Mesih'in ışığını getirmek demektir. Ağacın altındaki hediye, dünyanın tek oğlu aracılığıyla Tanrı'nın armağanını temsil eder: umut, sevgi, sevinç ve barış. Noel halkı çam ağaçlarını süslediğinde.

Çam ağaçlarının kökeni hakkında bir efsane: Bir çiftçinin görkemli bir Noel yemeği yediği karlı bir Noel gecesinde aç ve aç bir çocuk aldığı söylenir. Zemin üzerinde ve kutsanmış şunları söyledi: "Yılbaşı, şubelerinin armağanı, bu güzel köknar köyünden ayrılıp, iyiliğini ödemek için." Çocuk sol, çiftçi ağaç dallarının küçük bir ağaca dönüştüğünü tespit etti, sadece kabul ettiğini anlayabiliyor Orijinal özü Allah'ın bir elçisidir. Bu hikaye çam ağacının kaynağı haline gelir. Daha sonraki tarihsel veriler, yıl içinde yaklaşık 200 yıl olarak çıkarılan Pine Christmas Tree, Noel kutlamanın bir yolu olarak dalları süs eşyaları olarak kullanmaya başladı.

Yılbaşı kutlamasının bir parçası olan mumlar ve süslemelerden oluşan sarkmış ağaçlarla veya çamlarla yapılmış, yaprak dökmeyen bir ağaç vardır. Modern çam ağacı Almanya kökenli. Almanlar, 24 Aralık'ta Adem'de ve Günün Gününde evde bir köknar ağacı (Eden Bahçesinin ağacı) düzenledi ve kutsal alanı sembolize eden bisküvi astılar (Hıristiyan kefaretinin işareti). Kutsal ekmek yerine çerezlerin her türlü modern kullanımı, ancak aynı zamanda sık sık Mesih'in sembolü mum ekledi. Buna ek olarak, iç de bir Noel kulesi, ahşap bir üçgen yapısı, birçok küçük ızgara yerleştirilen Mesih heykeli, yaprak dökmeyen yeşilliklerle dekore edilmiş kule, Çam Noel Ağacı mumları ve bir yıldız var. 16. yüzyılda, Noel kuleleri ve Eden ağaçları ağaç için çam ağaçlarıyla birleşti.

Dünyadaki çam ağaçlarının dekorasyonu hakkında, dünya aynı görünüyor. Çam ağaçları, çoğunlukla dört ya da beş fit yüksekliğinde palmiye ağaçları ya da küçük bir çam ağacı, içinde büyük bir saksı içine ekilmiş, ağaç renkli mumlar ya da küçük ışıklarla dolu ve daha sonra her türlü asmak için kullanılmaktadır. Çeşitli dekorasyonlar Ve şeritler, ayrıca çocuk oyuncakları ve aile hediyeleri. Dekorasyon tamamlandıktan sonra oturma odasının köşesinde. Kiliseye, oditoryumda veya halka açık yerlere yerleştirilirse, çam ağacı nispeten uzun, Çam Ağacı Ağacı ancak ağaç da hediye koyabilir.