Çam Ağacı Sabit

Çam Ağacı Noel ağacının sembolik anlamı Çam her daim yeşil olduğundan, bu yaprak dökmeyen ağaç İsa'ya iman eden Hıristiyanların sonsuz yaşamını sembolize eder. Sivri ağaçlar cennete işaret ediyor. Ağacın tepesinde noktalı yıldızlar bilge adamı Bethlehem'in İsa arayışına yönlendiren özel yıldızı temsil eder. Yıldızların ışığı dünyanın ışığını getiren Rab'bin Mesihidir. Çam Ağacı Ağacı Ağaç altındaki hediye, Tanrı'nın tek oğluydu.

Çam her zamanki gibi olduğu için, bu yaprak dökmeyen ağaç, Hıristiyanların Mesih'e verdiği sonsuz yaşamı sembolize eder. Sivri ağaçlar cennete işaret ediyor. Ağacın tepesinde noktalı yıldızlar bilge adamı Bethlehem'in İsa arayışına yönlendiren özel yıldızı temsil eder. Yıldızların ışığı dünyanın ışığını getiren Rab'bin Mesihidir. Ağacın altındaki hediye, dünyanın tek oğlu aracılığıyla Tanrı'nın armağanını temsil eder: umut, sevgi, sevinç ve barış.

Çam sebeplerinden çam ağacı seçimi: Noel kışın olduğu için, Çam Ağacı Ağacı, bu nedenle Noel ağacı çam ağacı kullandı, daima yeşil ağaçlar. Çam her zamanki gibi olduğu için, bu yaprak dökmeyen ağaç, Hıristiyanların Mesih'e verdiği sonsuz yaşamı sembolize eder.

Noel, çam ağacı sebeplerini süslemek için:

Noel geleneğinin kayıtlarına göre, ilk çam ağacı, şehrin beyaz yanındaki küçük bir palmiye ağacıdır. İsa'nın doğumunun ilk gecesinde Meryem Ana ve Aziz Çamı Noel Ağacı Joseph soğuk şehire gitti, çok yorgundu, Virgin bir süre ağaca düştü, bu küçük palmiye ağacı, sanki tercih edildi. dallarını fırlatıp soğuk rüzgar esmesine dayanacak Meryem Ana'ya gece yarısı İsa Mesih doğdu. Bu sırada, gökyüzü harika bir ışık veren özellikle parlak yıldızlar ortaya çıktı, Çam Ağacı Noel ağacı doğrudan küçük bir palmiye ağacına çarptı ve güzel bir diyaframın içine çevrildi. O zamandan beri, Noel'deki küçük kahverengi ağaç, görkemli bir konumda bulundu.

Ortaçağda, Eden oyununda Almanya'daki popüler dini tiyatro, Tanrı'nın yaratılmasından sonra Adam Eve, "hayatın ağacı" nı temsil eden elma palmiyesi ağaçlarıyla kaplı bir oyunla Tanrı'ya ihanet ettiğinde ya da "İyi ve kötüyü bilir ağaç ". Daha sonra "hayat ağacında" hayat mektubu eve taşındı, Kurtarıcı'nın gelişi sembolü olan Çam Yumurta Ağacı. Bu sembolün gelişmesiyle, on beşinci yüzyıla dek süslenmiş çam ağaçları, bir gelenek haline geldi.

Çam Ağacı Ağaçları cennetin krallığını gösterdi. Ağacın tepesinde noktalı yıldızlar bilge adamı Bethlehem'in İsa arayışına yönlendiren özel yıldızı temsil eder. Yıldızların ışığı dünyanın ışığını getiren Rab'bin Mesihidir. Ağacın altındaki hediye, dünyanın tek oğlu aracılığıyla Tanrı'nın armağanını temsil eder: umut, sevgi, sevinç ve barış. Noel halkı çam ağaçlarını süslediğinde.

Çam ağaçlarının kökeni hakkında bir efsane: Bir çiftçinin karlı bir Noel gecesinde aç ve aç bir çocuk aldığı ve görkemli bir Noel yemeği yediği söylenir. Çam Noel Ağacı Zeminde ve kutsanmış, şöyle dedi: "Her yıl, hediye dalları doludur, bu güzel köknar köyünden ayrılıyor, iyiliklerini ödeyelim." Çocuk sol, çiftçi ağaç dallarının küçük bir ağaca dönüştüğünü tespit etti, sadece kabul ettiğini anlayabiliyor Orijinal özü Allah'ın bir elçisi. Bu hikaye çam ağacının kaynağı haline gelir. Daha sonraki tarihsel veriler, yıl içinde yaklaşık 200 yıl olarak çıkarılan, Noel kutlamanın bir yolu olarak süs eşyaları olarak şubeler kullanmaya başlamıştır.

Yılbaşı kutlaması kapsamında mumlar ve süslemelerden yapılmış sarmaşık ağaçlarıyla veya çamlarla yapılmış, yaprak dökmeyen bir ağaç. Modern çam ağacı Almanya kökenli. 24 Aralıkta Almanlar, evde bir köknar ağacı (Eden Bahçesinin ağacı) düzenledi ve kutuları kutsal yeri sembolize eden (üzerine Hıristiyan kefaretinin simgesi) bisküvi koydu. Çerezler kutsal kurabiyeler yerine her çeşit çerezlerin modern kullanımı, ancak genellikle Mesih'in mumlarının sembolü de eklenir. Buna ek olarak, iç de bir Noel kulesi, ahşap bir üçgen yapısı, birçok küçük ızgara yerleştirilmiş Mesih heykeli, her zaman yapraklı dalları ve yaprakları, mumları ve bir yıldız süslenmiş kule vardır. Çam Noel Ağacı 16. yüzyılda, Noel kuleleri ve Eden ağaçları ağaç için çam ağaçlarıyla birleşti.

Ağacın dekorasyonundaki çam ağaçları, dünya aynı görünüyor. Çam ağaçları, çoğunlukla dört ya da beş fit yüksekliğinde palmiye ağaçları ya da küçük bir çam ağacı, içinde büyük bir saksı içine ekilmiş, ağaç renkli küçük mumlar ya da küçük ışıklar, Çam Noel Ağacı doludur ve sonra her türlü asın Çeşitli süsleme ve kurdeleler ile çocuk oyuncaklarının yanı sıra aile hediyeleri. Dekorasyon tamamlandıktan sonra oturma odasının köşesinde. Kilise, oditoryum veya halka açık yerlerde yerleştirilirse, çam ağaçları nispeten uzun boyludur, ancak ağaç da hediye altına konabilir.