Noel ağacı çok zengin Hıristiyan dini öneme sahip


Noel ağacı, Noel kutlama köknar ağaçları veya çam süslemeleri süsler ve mumlar ile bir parçasıdır. Modern Noel ağacı Almanya'da kökenli. 24 Aralık her yıl, Almanlar bir köknar ağacı (bahçe cennet ağacı) evde ayarla ve bisküvi, sanctuary (Hıristiyan kefaret işareti) simgeleyen asılı. Modern Yüce Çerezler, Noel ağacı yerine çerez her türlü kullanın ama İsa mum bir sembolü de sık sık ekleyin. Ayrıca, iç de vardır bir Noel kule bir ahşap üçgen yapı, orada birçok küçük kılavuz İsa heykeli, herdem yeşil bitki örtüsü, mumlar ve bir yıldız ile dekore edilmiş kule yerleştirilir. Noel ağacı tarafından 16. yüzyılda, Noel Kulesi ve Garden of Eden birleştirilmiş bir Noel ağacı.

Noel ağacın anlamı:

Aslında, Noel ağacı çok zengin bir Hıristiyan dini öneme sahip, temsil edebilir: ağaç, İsa'nın hayat ağacı, çapraz Bahçe John havari "sessiz kaydında tanrılara bahsedilen" hayat ağacı, yılbaşı ağacı bu ağaç için doğum görmek. on iki ayda meyve tedavi etkisi için ayarlar. Noel ağacı süsleme ve küçük hediyeler, daha şenlikli uğurlu anlamı.

Menşei:

Noel ağacı muhtemelen dini drama 'hangi Avrupa'nın geçici Şapel ya da kasaba Meydanı'nda sahnelenen cennet', erken Orta Çağ - türetilir.

Bu drama 'büyükbaba cenneti oluşturulması' insanlığın kadar anlatıyor 'İsa Mesih soğukta doğdu.' Sahne Alanı'nda her zaman Noel ağacı bir sembolü cennet ağaçlarının Apple'dan asılı bir ağaç olacaktır.

Yakında, insanlar bir Noel özel başladı: 'asılı Cennet Ağacı' evde hediye, yılbaşı ağacı ama aynı zamanda insan siyahın cenneti için İsa Mesih'in doğumunu kutlamak için mum işaret.

Modern Noel ağaçları Almanya kaynaklı ve daha sonra yavaş yavaş dünyada popüler Noel Kutlamaları birinde en ünlü geleneği olarak. Çoğu zaman insanlar Noel öncesi ve sonrası bir evergreen çam ev veya açık havada gibi bitki ve Noel ışıkları ve renkli süslemeleri ile dekore edilmiştir. Ve bir melek ya da yıldız ağacın üstüne koy.