Almanya'da Ortaya Çıkan Noel Ağacı

Noel ağacı çok zengin bir Hıristiyan dini anlamı vardır, temsil edebilir: ağacın bahçesi, ağacın hayatın çarmıha gerilmesi, Tanrılardan bahsedilen "sessiz kayıt" daki John havarileri hayat ağaçlarını, Noel Ağacı'nı Her ay terapötik etkiye sahip on iki meyve grubunu doğurdu. Noel ağacı dekorasyonu ve küçük hediyeler, daha şenlikli uğurlu anlam.

Menşei:

Noel ağacı muhtemelen Ortaçağ'ın erken dönem dini tiyatrosundan türetilir - Avrupa'daki geçici şapel ya da kasaba meydanında sergilenecek 'cennet'.

Bu dram, "İsa Mesih soğukta doğdu" kadar insanlığın cennetteki 'dedesinin yaratılışından' hikayesini anlatıyor. Noel Ağacı Sahnede cennet ağaçlarının sembolü olan elma her zaman bir ağaç asılacaktır.

Yakında insanlar kutluyorlardı: evde 'cennet ağacı' hediyeleri asıyor, aynı zamanda insanlığın yeniden ele geçirilmesi için cennet olarak İsa'nın doğumunu kutlamak için mumu işaret ediyorlar.

Modern Noel ağaçları, Almanya'da doğdu ve daha sonra dünyanın en ünlü geleneğinden biri olan Noel kutlamaları olarak popülerleşti. Çoğu zaman Noel'de insanlar önce ve sonra da yeşillik bitki gibi çam gibi ev veya açık havada, Noel Ağacı ve Noel ışıkları ve renk süslemeleri ile süslenmiştir. Ve ağacın üzerine bir melek veya yıldız koyun.

Noel ağacı, yılbaşı kutlamasının bir parçası olarak, köknar ağaçlarını veya çamları süsleyen mumlar ve süslemelerle yaprak altlığı olan bir ağaçtır. Modern Noel ağacı, Almanya kökenli. 24 Aralıkta Almanlar, evde bir köknar ağacı (Eden Bahçesinin ağacı) düzenledi ve kutuları kutsal yeri sembolize eden (üzerine Hıristiyan kefaretinin simgesi) bisküvi koydu. Kutsal kurabiyeler yerine her çeşit çerezlerin modern kullanımı, aynı zamanda sıklıkla Mesih'in mumlarının sembolü de eklenir. Buna ek olarak, içte ayrıca bir Noel kulesi, Noel Ağacı ahşap bir üçgen yapısı, birçok küçük ızgara yerleştirilen Mesih heykeli, dairesel dalları ve yaprakları, mumları ve bir yıldızı ile süslenmiş kule vardır. 16. yüzyılda Noel kuleleri ve Eden ağaçları Noel ağacına birleştirildi.