Çam Ağaçlarının GelişimiNoel geleneğinin kayıtlarına göre, ilk çam ağacı, beyaz şehrin yol kenarındaki küçük bir palmiye ağacı. İsa'nın doğumunun ilk gecesinde, Meryem Ana ve Aziz Joseph soğuk şehre çok yorgun gitmişlerdi, Aziz ağacın bir süre ağaca düştü, o küçük palmiye ağacı sanki beğenilmiş gibi görünür şubelerini açtı. , Meryem Ana'ya üflenen soğuk rüzgara dayanmak için. Gece yarısı İsa Mesih doğdu. Bu sırada, gökyüzü harika bir ışık veren özellikle parlak yıldızlar ortaya çıktı, Çam Ağacı Noel ağacı doğrudan küçük avuç içi ağacının başını vurdu, güzel bir diyaframın içine çevrildi. O zamandan beri Noel'deki küçük kahverengi ağaç, görkemli bir konuma geldi.

Ortaçağda, Eden oyununda Almanya'daki popüler dini tiyatro, Tanrı'nın yaratılmasından sonra Adam Eve, "hayat ağacını" temsil eden elma palmiyesi ağaçlarıyla kaplı bir oyunla Tanrı'ya ihanet ettiğinde ya da "İyi ve kötüyü bilir Ağaç ". Daha sonra, "hayat ağacında" hayat mektubu eve taşındı, Kurtarıcı'nın varışının simgesi olan Noel Ağacı Çam. Bu sembolün gelişmesiyle, on beşinci yüzyıla dek dekore edilmiş çam ağaçları, bir gelenek haline geldi.

Çam Ağacı Ağaçları cennetin krallığını işaret etti. Ağacın üst kısmında noktalı yıldızlar bilge adamı Bethlehem'in İsa arayışına yönlendiren özel yıldızı temsil eder. Çam Noel Ağacı Yıldızların ışığı dünyayı İsa Mesih'in ışığına çıkarmak demektir. Ağacın altındaki hediye, dünyanın tek oğlu aracılığıyla Tanrı'nın armağanını temsil eder: umut, sevgi, sevinç ve barış. Noel halkı çam ağaçlarını süslediğinde.

Çam ağaçlarının kökeni ile ilgili bir efsane: Bir çiftçinin karlı bir Noel gecesinde Aç ve Noel akşamında aç ve aç bir çocuk aldığı ve doyurucu bir Noel akşam yemeğinin olduğu çocuğun elveda bir köpeği olduğu söylenir. Şunları söyledi: "Yılbaşı, şubelerinin armağanı, Çam Ağacı Noel ağacı bu güzel Sugimura'yı terk ederek, iyiliklerini ödeyelim." Çocuk sol, çiftçi ağaç dallarının aslında küçük bir ağaca dönüştüğünü tespit etti, yalnızca kabul ettiğini görüyor Orijinal özü Allah'ın bir elçisi. Bu hikaye çam ağacının kaynağı haline gelir. Daha sonraki tarihsel veriler, yıl içinde yaklaşık 200 yıl olarak çıkarılan, Noel kutlamanın bir yolu olarak süs eşyaları olarak şubeler kullanmaya başlamıştır.

Yılbaşı kutlaması kapsamında mumlar ve süslemelerden oluşan sarmaşık veya çam yaprakında yeşillikler içinde bir ağaç. Modern çam ağacı Almanya kökenli. Her yıl 24 Aralıkta, Almanlar evde bir köknar ağacı (Eden Bahçesinin ağacı) kurdular ve üzerine bisküvi koydular, kutsal alanı sembolize eden Çam Ağacı Ağacı (Hıristiyan kefaretinin işareti). Kutsal kurabiye yerine çerezlerin her türlü modern kullanımı, aynı zamanda sık sık Mesih'in mumlar sembolü ekleyin. Buna ek olarak, iç de bir Noel kulesi, ahşap bir üçgen yapısı, birçok küçük ızgara yerleştirilen Mesih heykeli, her zaman yapraklı dalları ve yaprakları, mumları ve bir yıldızı ile dekore edilmiş kule vardır. 16. yüzyılda, Noel kuleleri ve Eden ağaçları ağaç için çam ağaçlarıyla birleşti.

Ağacın ağaç bezemesindeki çam ağaçları, dünya benziyor gibi görünüyor. Çam ağaçları, her zaman dört ya da beş fit yüksekli küçük palmiye ağaçları ya da küçük çam ağaçları, içinde büyük bir saksı içine ekilmiş, ağaç renkli mumlar ya da küçük ışıklarla doludur ve daha sonra her türlü asılırlar. Çeşitli Süslemeler ve kurdeleler, ayrıca çocuk oyuncakları ve aile hediyeleri. Dekorasyon tamamlandıktan sonra oturma odasının köşesinde. Kilise, oditoryum veya halka açık yerlerde yerleştirilirse, çam ağaçları nispeten uzun boyludur, ancak ağaç da hediye altına konabilir.