Noel Ağacının Kökeni

Bir çiftçinin karlı bir Noel gecesinde karanlık bir Noel akşamında aç bir çocuğu aldığı ve görkemli bir Noel yemeği yediği ve çocuğun bir köknar ağacına elveda diyecek ve kutsadı ve şöyle dedi: "Bu gün hediye doludur. Şubeler, bu güzel köknar köyünden ayrılmak, nezaketini ödemek.

Çocuk ayrıldıktan sonra çiftçi ağaç dallarının küçük bir ağaca dönüştüğünü fark etti; resepsiyonunun aslında Tanrının elçisi olduğunu fark etti. Noel Ağacı Bu hikaye Noel ağacının kaynağıdır. Noel çorap efsanesi

Uzun zaman önce nazik bir aristokrat vardı, eşi hastalıktan öldü ve onu ve üç kızı bıraktı. Asalet çok icat denedi, başarısız oldu, ama aynı zamanda parayı tüketti, bu yüzden bir çiftlik evine taşınmak zorunda kaldı, kızları pişirmek, dikmek ve temizlemek zorunda kaldı.

Birkaç yıl sonra kızları evlilik çağına girdi, Noel Ağacı babası daha depresyona girdi, çünkü kız çocuğu için çeyiz satın almak için para almadı. Bir gece, kızlar elbiseleri yıkadılar ve çorapları şöminenin önüne asmışlardı. Aziz Nicholas babalarının durumunu bildikten sonra o gece evlerine geldiler. Aileyi uykudan pencereden gördü ve kızların çoraplarını farketti. Hemen, cebinden bacadan bir atışta üç çanta altın çıkardı, çorabı kızlara düştü.

Ertesi sabah kızlar, çoraplarını altınla doldurmak için uyandılar ve çeyizlerini alması için yeterliydi. Aristokrasi ve bu nedenle kızı evli, Noel ağacı o andan itibaren mutlu bir hayat yaşamak görebilirsiniz.

Daha sonra, dünyanın dört bir yanındaki çocuklar Noel çorapları asma geleneğini miras almışlardır. Bazı ülkelerde, çocuklar Fransa'da olduğu gibi benzer başka geleneklere sahiptirler, çocuklar ayakkabıları şöminenin yanına koyarlar vb.

Noel ağacı hakkında büyülü bir efsane

Noel, Christian Bible'dan geliyor, Noel ağacı, küçük bir palmiye ağacındaki beyaz soğuk şehir yolundan, Noel özel kayıtlarına dayanıyor.

İlgili belgelere göre, İsa'nın doğumundan önceki gün Meryem Ana ve yolculuk boyunca Aziz Joseph'in arkadaşı çok zorlandı. Şu anda Noel Ağacı beyaz şehre yürüyorlardı, çok yoruldu. Bu nedenle, Mary bir palmiye ağacının yol kenarında oturmaya, bir süre dinlenmeye ve sonra acele etmeye karar verdi. Ancak, şu anda, bir kişinin düşünce gibi küçük kahverengi ağacı, yavaş soğuk şelale engellemek için Maria ve St. Joseph için, kendi dallarını başlatmak, böylece Virgin soğuk rüzgar saldırısı önlemek için. Bu gece İsa doğdu. Bu noktada, parlak bir yıldız ışığını kahverengi ağacın tepesine, alışılmadık güzel sihirli bir ışık gönderir. O zamandan beri, Noel ağacı Noel'de bir yerde popülerdir. Bugüne kadar, Aralık ayında çeşitli Noel ağaçları vardı ve bize sınırsız hayranlık ve mutluluk veriyor.