Noel Ağacının Kökeni


Modern Noel ağacı Almanya kökenli. Yılın 24 aralık ayında, Almanlar evde bir köknar ağacı düzenledi ve kutuyu simgeleyen bisküvi en üstte astı.

Kutsal ekmek yerine çerezlerin her türlü modern kullanımı, ancak aynı zamanda sık sık Mesih'in sembolü mum ekledi. Buna ek olarak, iç de bir Noel kulesi, ahşap bir üçgen yapısı, Noel Ağacı birçok küçük ızgara Mesih heykeli, dökmeyen yeşillik, mumlar ve bir yıldız ile dekore edilmiş kule yerleştirilir.

16. yüzyılda Noel kuleleri ve Eden ağaçları Noel ağacına birleştirildi.

18. yüzyılda, bu özel, 19. yüzyıla kadar popüler olan Noel ağacı Alman sadık inananlarda popüler hale geldi, ülke köklü bir geleneğe dönüştü.

On dokuzuncu yüzyılın başlarında, Noel ağacı İngiltere'ye yayılmış; 19. yüzyılın ortalarında Noel ağacı, Kraliçe Victoria'nın kocası, Alman prensi Albert popülerlik kazanmak için.

Ve Alman göçmenlerin Kuzey Amerika'ya, 19. yüzyıla 17. yüzyılın Noel ağacı kadar popüler. Avusturya'da İsviçre, Polonya ve Hollanda da popülerdir.

Geleneksel olarak, yılbaşı ağacı Noel arifesine kadar dikilecek ve sonra 12 gece (6 Ocak) sonra kaldırılacak. İlerleme ve erteleme hem şanssız sayılır. Bununla birlikte, Noel Ağacı Ekim sonundaki çoğu mağaza için modern Noel alışveriş sezonu Noel kurmak koymak.

Doğal ağaçlar veya yapay ağaçlar Noel ağaçları olarak kullanılabilir. Gümüş köknar, beyaz köknar, soğuk dağ, ladin, çam, çam ve diğer ağaç türleri en yaygın kullanılan Noel ağacı türüdür.

Günümüzde sadece Noel ağaçları için ABD talebi 3300-36 milyon ağaç, Avrupa 5000-6000 milyon ağaç kadar yüksek. Her bir Noel'de, her bir ülkede ağaç satın alma maliyeti milyar dolardır (euro / dolar)

Dortmund'daki Noel pazarında büyük bir Noel ağacı var, Noel ağacı 45 metre uzunluğunda, tabii ki bu ağaç doğal bir büyüme değil, 1700 ladin kombinasyonu ile.

Avrupa kare ek olarak genellikle büyük bir Noel ağacı düzenleyecek, Amerikalılar da önemli durumlarda büyük ölçekli Noel ağacı düzenlemek ister.

Kendiliğinden düzenlenmiş Noel ışıklarında, yük üzerine ampulü yakmamak için çok fazla dize ışığı sokmayın. Dekoratif Noel ışıkları, önce ışık dizisinin normal olduğunu test etmelisiniz. Noel Ağacı Dekorasyon bittikten sonra, süslerin ağaçta sıkıca süslendiğini hafifçe sallamanız önerilir.

Bugün, Noel ağacı Noel için vazgeçilmez bir dekorasyon haline geldi ve her Noel yaklaşırken, birçok alışveriş merkezi, ailenin bir dekorasyon olarak bir Noel ağacı var. Ağacın boyutu farklı olsa da, ağacın üzerindeki süslemeler de farklıdır, bulduğunuzu bilmiyorum - ortak bir husus vardır: ağacın üzerinde bir yıldız vardır.

Ama neden bir yıldız olmalı? Bu yıldız ne anlama geliyor?

Noel ağacının tepesinde neden yıldız var?

İsa doğduğunda, gökyüzünde parlak yıldızlar vardı ve Doğu'nun üç papazı ve çobanları İsa'yı bulabildiler. Her ağacın üstünde büyük bir yıldız olmalı, batan rehber gibi Doğu üç Dr. İsa yıldızlarını bulmuş. Fakat aynı zamanda yurtdışında bazı ülkelerde, geleneksel geleneklerde, yalnızca Rab'bin ailesi bu umut yıldızını asar, diğerleri ise önleyici olamaz.

Bu yıldız ne anlama geliyor?

Bu yıldıza "Bethlehem Star" ve İsa'nın doğduğu yer adı verilir. Bethlehem'in olağandışı görüntüsü olan Bordo Yıldızı, İncil'deki Yeni Ahit Matthew Bölüm II'de kaydedilmiştir. Efsane yaklaşık iki bin yıl önce, İsa ahırlarda doğduğunda, parlak bir yıldız Doğu Doktora öğrencilerinin yeni doğan İsa'yı bulmasına yol açtı.

Bu yüzden Noel ağacı daima bir yıldız vardır - orijinal Noel İsa'nın doğumunu kutlamaktır!